Kaasaegne tehnika võimaldab töötada suurema tootlikkusega
BAF 2020 - Ants Liigus

Kaasaegne tehnika võimaldab töötada suurema tootlikkusega

«Karjäär Väo – unikaalne sellega, et asub riigi pealinna sees ja praktiliselt elamurajoonis “, – teatas Paekivitoodete Tehase OÜ tegevdirektor Kuldar Õunapuu.

Põhiliselt toodab tehas fraktsineeritud killustikku ja sidumata segusid, mida kasutatakse teedeehituses ning pestud paekivi liiva, mis asendab looduslikku liiva. Karjäär oma naabreid, lasnamäelasi, ei sega.

Killustiku tootmisel omandati uus, vähem tolmune tehnoloogia. «Kaasaegne tehnika võimaldab töötada suurema tootlikkusega ning väiksema häirivusega – uue tootmiliiniga töötame endise ööpäevaringse tootmise asemel kõigest 12 tundi. Lisaks on tolmu häiring, mis varasemalt oli märgatavalt tuntavam, pea täielikult kadunud“, – selgitas Kuldar Õunapuu.’ Ka lõhkamistega linnlastele peavalu ei põhjustata, kuna Väo karjääris rakendati kaasaegsed tehnoloogiad. «Maailma mõistes ei ole ühtegi teist tootjat, kes kasutaks nii suures mahus hüdrovasaraid ehk 95% paekivist ei võeta välja lõhkamistöödega, vaid hüdrovasaratega“, – kinnitas tegevdirektor Kuldar Õunapuu