Me kaevandame plokke neljas karjääris, mis asuvad Tallinnas (paekivi Reval), Orgital (dolomiit Orgita) ja Saaremaal (dolomiidid Kaarma ja Selgase ning paekivi Gasell).

Tellimuste ja rohkem informatsiooni saamiseks külastage Reval Stone veebisaiti.

Saaremaa dolomiit on kasutusel juba XIII sajandist kui tugev ja kestev ehitusmaterjal, millest on laotud lossimüüre ja kirikuseinu. Hea töödeldavuse ja ilmastikukindluse tõttu on dolomiidist valmistatud hauamonumente, väravaposte, balustrade, karniise, portaale, sambaed ja kaminaid. Tänapäeval on dolomiiti kasutatud paljude esindushoonete viimistlemiseks Tallinnas, Peterburis, Moskvas, Riias, Vilniuses ja paljudes teistes linnades.

Plaatide tootmisprotsess algab plokkide ettevalmistusega teemant-tross saega. Seejärel saetakse plokke võimsate plokkidele mõeldud Itaalia firma Pedrini ketassaagidega. Pärast seda kalibreeritakse toorplaatide paksus ja plaatidele antakse soovitud pinnatöötlus (spetsiaalses liinis kas poleerimise või harjamise teel).

Seejärel lõigatakse plaadid soovitud pikkusesse, nende Laius kalibreeritakse ja plaadid faasitakse. Viimaks liini lõpus valmistoodang pakitakse. Valmistame keerulisi detaile nullist: alates visoonist, 3D-mudeli loomisest või skanneerimisest (3D-scan) kuni lõppproduktini.

Meie teostatud tööd: Eesti kunstimuuseum – KUMU, Rahvusraamatukogu Tallinnas, teater “Vanemuine” Tartus, Eesti Riigipanga peahoone Tallinnas, Tallinna Sünagoog, Peterburi lossi ja pargi kompleks – kaskaad “Kuldne magi”, Piskarjovi kalmistu Peterburis, linna raamatukogu Espoos, Riia-Hüdroelektrijaama jne.,

Selgase karjäär

Kaarma karjäär