Ettevõtest

Looduskivi töötlemisega tegelev Limestone factories of Estonia OÜ on üks vanemaid loodusliku kivi kaevandajaid ja töötlejaid Eestis.

Aastal 2022 kahe ettevõtte ühinemisel loodud ettevõtte üks eelkäijatest oli Paekivitoodete Tehas OÜ, alates 1959. aastast tegutsev Paekivitoodete Tehase OÜ on aastaid olnud Eesti suurimaks paekivikillustiku tootjaks, valmistades kuni 30% kohaliku turu mahtudest. Peale erastamist on ettevõte pidevalt võtnud kasutusele ja juurutanud uusi tehnoloogiad, näiteks, lõhkamistevaba paekivi raimamine hüdrovasaratega või jääkidevaba tootmine, kasutades vesipuhastustehnologiaid. Aastate jooksul on turule toodud ainulaadsed tooted ja materjalid, mis märgatavalt suurendavad kohalike ehitusmaterjalide valikut ning samas võimaldavad ettevõttel ellu viia keskkonnasäästlikku tootmist.

Tänu koostööle ülikoolidega ning rahvusvahelistele kontaktidele, on tehas järjepidevalt otsinud innovaatilisi lahendusi ning neid ka juurutanud. Väo karjääri on viimase kümne aasta jooksul soetatud CDE paesõelmete pesemisliin, Fraccaroli&Balzan filterpress, Haver Hydroclean – pesuseade, kõrgsurvepesur väikeste fraktsioonide jaoks, Benninghoven – sidumata segude liin ning 2016. aastal lisandus CAB paesõelmete pesemisliin. Kõik eelmainitud seadmed moodustavad kokku ühe tehnoloogilise liini, mis võimaldab täielikult kasutada väljatud maavara ning esmakordselt Eestis muuta paekivi kasutamise jääkidevabaks.

Eelnimetatud tehnoloogiate ja tehnoloogiliste lahenduste kasutamise tulemusel mitte ainult ei jätku Limestone Factories of Estonia OÜ tegevus, vaid see on muutunud kunagisest tehniliselt ja tehnoloogiliselt vähearenenud „nõukogulikust“ ettevõttest kaasaegseks euroopalikuks ettevõtteks. Hoolimata tagasilöökidest, mis tabasid ettevõtet majanduskriiside ajal, oleme suutnud investeeringuid uude tehnikase kasvatada enam kui viiekordseks ning oleme jätkuvalt tehniline liider meie sektoris. Kvaliteetse materjali tootmiseks, oleme investeerinud nii tehnikasse kui ka töötajate koolitusse ning omame kaasaegset laborit, mis teostab kvaliteedi kontrolli iga väljastatud partii kohta. 

Saare Dolomiit-Väokivi, mis luges oma tegevuse alguseks 01.10.1967 a. kui moodustati Eesti Dolomiit Saaremaa tsehh. Alates aastast 2007 turustab ettevõte oma tooteid kaubamärgi Reval Stone all.

Toetudes pikaajalisele kogemusele ja omades kaasaegseid seadmeid ettevõte pakub laias valikus looduskivitooteid. Pakutav materjal sisaldab kõrvuti Saaremaa dolomiidi ja Tallinna (Reval) paekiviga kõige erinevamaid graniidi- ja marmoriliike kogu maailmast. Ettevõttel on tehas Saaremaal. Peakontor ja müügisalong asuvad Tallinnas.

Karjäärid asuvad Saaremaal (Kaarma ja Selgase dolomiit, Gasell paekivi), Tallinnas (Reval paekivi) ja Märjamaal (Orgita dolomiit).

Hea töödeldavuse ja ilmastikukindluse tõttu on Saarenaa dolomiidist valmistatud hauamonumente, väravaposte, balustraade, karniise, portaale, sambaid ja kaminaid. Tänapäeval on dolomiiti kasutatud paljude esindushoonete viimistlemiseks Tallinnas, Peterburis, Moskvas, Riias, Vilniuses ja paljudes teistes linnades.

Tallinna (Reval) paekivi on sajandeid kasutatud hea ehituskivina nii Tallinna kui Peterburi vanalinnas. Tänapäeval kasutatakse Tallinna paekivi üha enam siseviimistluses. Reval paekivist plaatidega viimistletud põrandaid võib kohata kõigis Balti riikides, Skandinaavias, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Inglismaal ja mujal.