Eesti ehitusmaterjalide tootjad on hädas nõudluse kasvuga
Väo karjäär - Keestrack

Eesti ehitusmaterjalide tootjad on hädas nõudluse kasvuga

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevjuht Enno Rebase sõnul lahendavad Eesti materjalitootjad oma tarneprobleemid ehk aasta lõpuks. 

Sarnaselt ülejäänud maailma tootjatega on ka Eesti ehitusmaterjalide tootjad suure nõudluse tõttu hädas tellimuste täitmisega.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu tegevjuht Enno Rebane möönab, et tootjatel on keeruline aeg – I kvartalis vähenes müük koduturule aastases võrdluses 5%, kuid teises kvartalis tuli hakkama saada juba 31%-lise kasvuga. Kõige keerulisem aeg oligi II kvartal ja suvi, ütleb Rebane, kuid lisab et tootmisprobleemide lahendamist prognoositakse veel selle aasta lõpuni. „Paljudel tootjatel on sõlmitud pikaajalised lepingud, seetõttu ei olnud järsk üleminek miinusest plussi lihtne,” selgitab ta. Hankida tuli tooret, lisamaterjale, pakendeid, leida tööjõudu. Praegused probleemid on Rebase sõnul seotud eelkõige vajaminevate toodete või tarvikute impordiga. Hüppeliselt on kallinenud tooraine ja transport.

„Loomulikult on nõudluse kasv igati etem, kui nõudluse kahanemine aga hüppelised muutused on paraku alati keerukad,” võtab Rebane kokku Eesti ehitusmaterjalide tootjate olukorra.